Şeydanur Tezcan Özer

Doktora - Marmara Üniversitesi
Yüksek Lisans - Üsküdar Üniversitesi
Lisans - İstanbul Bilgi Üniversitesi

Şeydanur Tezcan Özer kimdir?


Uzmanlıkları

Yeti̇şki̇n Terapi̇si̇, Davranışçı Bi̇li̇şsel Terapi̇, Bi̇polar Bozukluk, Kaygı Bozuklukları, Depresyon, Okb, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Öfke Kontrolü, Somati̇k Beli̇rti̇ler ve Ağrı, Depremden Etki̇lenenlere Ücretsi̇z Danışmanlık, Stres, Özgüven, Yeme Bozuklukları, Ki̇şi̇li̇k Bozuklukları, Davranış Bozuklukları, Kültürel Azınlıklar, Kayıp ve Yas, Uyku Bozuklukları


Hakkında

Dr. Şeydanur TEZCAN ÖZER, liseyi Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde okuduktan sonra, 2012 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü (%100 burslu )’nden mezun olmuş, İşletme bölümünü de yan dal (minor) olarak tamamlamıştır. Lisans yılları boyunca çeşitli öğretim üyelerine gönüllü asistanlık yapmıştır. Bilişsel psikoloji araştırmaları ile ilgili Dr. Öğr. Üyesi Ümit Akırmak’la, gelişim psikolojisi ile ilgili Prof. Dr. Kemal Kuşçu’ya projelerinde veri toplama, veri girişi, literatür araştırması konularında destek vermiştir. Yine örgütsel psikoloji alanında üniversitedeki etkinliklere katılmış, AÇEV, Age Concern gibi yerli ve uluslararası vakıflarda stajlar yapmıştır. Bu vesileyle lisans yılları, psikolojinin alt alanlarını keşifle geçmiştir.
2012-2017 yılları arasında Üsküdar Üniversitesi&NPİstanbul Beyin Hastanesi’nde Psikoloji Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. Klinik hastaların haftalık vizit değerlendirmelerinde düzenli olarak bulunmuş, yine veri işleme süreçlerinde etkin rol almıştır. 2013- 2014 yılları arasında Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca Koruma Altına Alınmış Çocukların Bireyselleştirilmiş Psikososyal Rehabilitasyon Projesi’nde İstanbul’un her yerindeki kurumlara giderek psikolojik değerlendirme görüşmeleri yapmış, yine bu proje kapsamında "Empati Modülü" yazarlığı yapmıştır. Bu araştırmalardan edindiği tecrübeyle, 2015-2016 yılları arasında İSTKA Beynini Çalıştır Kendini Yenile Projesi’nde önce editör yardımcılığı görevini yürütmüş, ardından da klinik psikolog olarak eğitimler vermiş ve ilköğretim, lise öğrencilerinden halk eğitim merkezlerindeki yaşlı populasyona kadar birçok farklı gruba, bilgisayarlı onarım terapileri uygulamıştır. Aynı zamanda üniversiteye bağlı Psikolojik Danışmanlık Biriminde danışanlarıyla görüşmeler yapmıştır.
2017 yılından 2019’a kadar Karabük Üniversitesi’nde psikoloji bölümü araştırma görevliliği, Çocuk Üniversitesi Müdür Yardımcılığı gibi görevler yapmıştır. Daha sonra aynı üniversitede Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı Psikososyal Danışmanlık Koordinatörlüğü’nün kuruluşunda aktif rol almış ve koordinatörlük yapmıştır.
2015 yılında “Depresyon Hastalarında Zaman Perspektifi Profili” konulu uzmanlık tezini yazarak %100 burslu olarak girdiği Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programından mezun olmuş ve Uzman Klinik Psikolog ünvanını almaya hak kazanmıştır.
2016 yılında başladığı Marmara Üniversitesi Ortadoğu Sosyolojisi ve Antropolojisi Ana Bilim Dalı doktora programından “Kalıpyargı İçerikleri ve Sosyal Yapısal Değişkenlerin Sosyal Mesafeye Etkisi: Ortadoğu ve İslam Ülkeleri Öğrenci Örneklemi” tezi ile 2022 yılında mezun olmuş ve doktor ünvanını almıştır.
2019 yılından bu yana İstanbul Üniversitesi Psikoloji Anabilim Dalı Klinik-Sağlık Psikolojisi Bilim Dalı’ndaki ikinci doktorasına devam etmektedir. İstanbul Tıp Fakültesi Esnaf Hastanesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Polikliniği’ nde kronik ağrı yaşantısı olan bireylerle Doç.Dr. Hanife Özlem SERTEL BERK süpervizörlüğünde bireysel psikoterapi çalışmaları yürütmüştür.
Şuan Karabük Üniversitesi Psikososyal Danışmanlık Koordinatörlüğü’ nde psikolog olarak görev yapmaktadır. Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Anabilimdalı Başkanı Prof. Dr. İsmail AK danışmanlığında, üniversite personeli ve öğrencilerine 500 saatin üstünde psikoterapi hizmeti vermiştir, vermeye de devam etmektedir. Terapi yaklaşımı olarak Bilişsel Davranışçı Terapi ekolü ve Kabul ve Kararlılık Terapisi ekollerini benimsemekte ve ayrıca terapötik müdahale için sağlık klinik psikolojisi modellerinden de yararlanmaktadır. İstanbul doğumlu olup evli ve bir çocuk annesidir.

850 ₺ / seans

Uygun Tarihler


Görüşme için uygun saatler

Seans süresi 50 dakikadır.


    Seçtiğiniz günde randevu alabileceğiniz uygun bir saat bulunmuyor.

Terapistimizle tanışmak için ücretsiz görüşme yapabilirsiniz.
Depremden etkilenen kişilere özel ücretsiz seanslar.
Kurumsal indiriminiz varsa kupon kodunu girerek indirimli fiyatları görebilirsiniz.
Close