Biz Kimiz?

Yenibenlik.com aslında zihnimizde çok önceleri şekillenmeye başlamış ama daha sonraki yıllarda hayata geçirebildiğimiz bir proje. Yaklaşık 10 sene önce her psikoloğun bir kübikte internet üzerinden görüşme yaptığı bir sistem hayal etmiştik. Nedense psikologların kendi ofislerinde değil de bir klinikteki kübiklerde görüşme yapmaları mantıklı gelmişti o zaman. Sonra bunun gerekmediğini, aslında ayrı bir mekâna ihtiyaç olmadığını fark ettik. Hem terapistlerin hem de danışanların Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından bağlanıp danışanların terapi hizmeti alabilecekleri bir sistemin ne kadar önemli ve faydalı olabileceğini gördük.

Yenibenlik.com sitesinde terapi hizmeti veren terapistler olarak psikoterapinin mucizelerine defalarca tanık olduk. Terapi sadece bizim yaşadığımızı ve çözülemeyeceğini sandığımız sorunlara; kimselere açamadığımız, için için kanayan öyle çok yaraya merhem oluyor ki. Hem de terapistle danışan arasında kurulan sımsıcak ve anlamlı ilişkiler sayesinde. Bazen şakayla karışık terapinin vatandaşlık şartı haline gelmesi gerektiğini söylüyoruz. Tükiye’de ve dünyada herkes terapi alabilse dünyanın daha güzel bir yer haline gelebileceğine gönülden inanıyoruz. Bu inançla, etik ilkeleri ve danışanlarımızla kuracağımız güven ilişkisini ön planda tutarak yola çıkmaya karar verdik.

Öte yandan, kişilerin terapiye başlarken ne kadar zorlandıklarını da bizzat kendi deneyimlerimizden biliyoruz. Maliyetini yüksek buluyoruz, her hafta nasıl vakit ayıracağım diyoruz, ben kendim hallederim diyoruz, terapiste o kadar para vermek yerine kendime güzel bir kıyafet alırım daha mutlu olurum diyoruz, terapist de çözemez benim derdimi diyoruz… Fakat bunların hepsinin bahane olduğunu da içimizden bir ses itiraf ediyor. Eğer o sağlıklı sesi dinleyip terapiye bir şans vermeye karar verdiniz ve bu siteyi buldunuzsa tebrikler…

Kendinize verebileceğiniz en güzel ve en kalıcı hediye terapi.

Bu siteyi seçmekle de çok isabetli bir karar vermiş olduğunuzu göreceksiniz. Yenibenlik sitesindeki psikoterapist ekibi bu işe gönül vermiş, faydasına inanmış, işini en iyi şekilde yerine getirmek için Türkiye’deki ve yurt dışındaki en iyi eğitim kurumlarından yıllarca eğitim almış ve kendini geliştirmeye devam eden bir ekip. Doğru bir kararla, doğru yerde, çok doğru bir yola çıkıyorsunuz yani.

İyi yolculuklar… 

Yenibenlik Terapist Ekibi