Kişisel Verilerin Korunması Hakkında

 

www.yenibenlik.com sitesi olarak kişisel gizlilik haklarınıza saygı duyuyor ve sitemizde geçirdiğiniz süre zarfında bunu sağlamak için çaba sarf ediyoruz. Site, üyelerin, danışmanların ve ziyaretçilerin yapacakları işlemlerde (üye kayıt, ödeme sistemleri vb.) verecekleri kişisel ve kurumsal bilgilerin güvenliği ve Site’nin bu bilgiler üzerindeki sorumluluklarının belirlenmesi amacı ile gizlilik politikası ve gizlilik ilkeleri duyurulmaktadır.

Site, danışan/üye ile psikolojik danışmanı buluşturan bir platformdur. Danışan/üye ile psikolojik danışman randevu esnasında birbiriyle iletişime geçtiği andan itibaren internet sitesi, hiçbir şekilde görüşmeye müdahale edemez, görüşmeye katılamaz. İnternet sitesi, danışan ile danışman arsında gerçekleşen görüşmeye ilişkin ses ve görüntü kaydı almaz.  Kişisel bilgilerinizin güvenliği ile ilgili açıklamalar aşağıda açıklanmış ve bilginize sunulmuştur.

www.yenibenlik.com sitesi üyelik aşamasında ve daha sonrasında sizden bazı kişisel bilgilerinizi (ad soyad veyahut rumuz, doğum yılı, mail adresi, cep telefonu numarası ve ödeme aşamasında kredi kartı ve ödeme bilgileri vb.) talep eder. Vermiş olduğunuz bilgiler taraflar arasındaki sözleşmenin kurulabilmesi ve sözleşmeden kaynaklanan yükümlülüklerin yerine getirilebilmesi amacıyla alınmaktadır. Bilgiler, üyelik ve site sözleşmesinde belirtilen kurallar ve amaçlar dışında herhangi bir kapsamda kullanılmayacak ve üçüncü şahıs ve kurumlarla paylaşılmayacaktır. Ancak kamu güvenliğinden sorumlu resmi makamlarca talep halinde kişisel bilgilerinizi paylaşma hakkını saklı tutar.

Üye Site üzerinden satın alma işlemi gerçekleştirdiğinde, kendisine ait mali bilgilerin, gerekli 3. şahıslara (bankalar, kredi kartı şirketleri vb.) verilmesini kabul etmektedir. Paylaşılacak bilgiler kredi kartı numarası, son kullanma tarihi, CCV’ de dahil olmak ve fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere gerekli tüm bilgileri içerir. Kişisel bilgileriniz, belirtilen kurumlar (kamu, banka) dışında hiç bir şekilde 3. kişilerle paylaşılmaz.

Üyelik aşamasında girdiğiniz kişisel bilgileriniz hiçbir şekilde satılamaz, kiralanamaz ya da başka bir kurum ya da kuruluş ile karşılıklı değiştirilmez. Site, işlediği kişisel verilerin güvenliğini sağlamak için ilgili mevzuat uyarınca öngörülen ve KVK Kurulu tarafından bildirilen diğer idari ve teknik önlemleri alarak, kişisel verilerin hukuka uygun olarak işlenmesini ve korunmasını temin etmektedir. Bu kapsamda Site, kişisel ve kişisel olmayan  verilerin hukuka uygun olarak işlenmesi, güvenli ortamlarda saklanması, yetkisiz erişim riskleri ile diğer her türlü hukuka aykırı erişimlerin önlenmesi, arızi olarak gerçekleşen veri kayıplarının önlenmesi, verilere kasıtlı olarak zarar verilmesi ile silinmesinin önlenmesi için teknolojik imkânlar ve uygulama maliyetinin de ele alındığı makul derecedeki teknik ve idari önlemleri almaktadır.

Üyelik aşamasında girdiğiniz kişisel bilgilerinizi istediğiniz her zaman güncelleme ve değiştirme hakkınız bulunmaktadır. Gizlilik sözleşmesi ve site sözleşmesine uymadığınız takdirde site üyeliğinizi silmeye ya da askıya almaya yetkilidir.

Üyeliğinizi istediğiniz zaman sonlandırarak kişisel bilgilerinizin silinmesini talep edebilirsiniz. Yasal mevzuat gereği belirli bir süre tutulması zorunlu olan kişisel verileriniz hariç diğerleri silinecek ve zorunlu olanlar ise yasal sürenin bitiminde silinecektir.

Yenibenlik.com İnternet sitesi her türlü güvenlik önlemini almaktadır. Ancak sitenin elinde olmayan ve önlenmesi mümkün olmayan siber saldırı, sitenin çeşitli sebeplerle hacklenmesi vb. nedenlerle bilgilerin ifşa olması halinde site durumu derhal ilgili kişiye ve ilgili kurumlara bildirir. Bu halde uğranılan zararlardan yenibenlik.com sitesi sorumlu değildir.

Site banka veya kredi kartı ile ödeme yapan kart sahiplerinin güvenliğini önemseyerek kredi kartı bilgilerini hiçbir şekilde sistemde saklamamaktadır. Sadece tahsilat işlemi sırasında ilgili bankalara güvenli bir şekilde iletilerek provizyon alınması için kullanılır, provizyon sonrası sistemden silinir. Yenibenlik.com sitesi, internet teknolojisinin sunmuş olduğu en son yazılım ve tekniklerle kişisel bilgilerinizi %100 güvenlik altına almıştır. Tüm veri transferleri SSL üzerinden şifrelenmiş olarak aktarılmaktadır. Bu şekilde bilgilerinizin istenilmeyen kişi ve kurumlarca ele geçirilmesi önlenmiştir.

Sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve internet sitesinde çıkabilecek sorunların ivedilikle giderilebilmesi için, Site, gerektiğinde kullanıcıların IP adresini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

Uygulama web sitesi dahilinde başka sitelere link verebilir. Site bu linkler vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. Bu web sitesinden link ile gidilecek diğer web sitelerindeki kullanım ile ilgili sitelere ait gizlilik sözleşmesi ve üyelik sözleşmesi geçerlidir. Burada bahsi geçen bağlantı verme işlemi, hukuki olarak “atıfta bulunma” olarak değerlendirilmektedir.
           
Yenibenlik.com işbu "Gizlilik Politikası" hükümlerini dilediği zaman sitede yayınlamak veya kullanıcılara elektronik posta göndermek veya sitesinde yayınlamak suretiyle değiştirebilir. Gizlilik Politikası hükümleri değiştiği takdirde, yayınlandığı tarihte yürürlük kazanır. Değişen Gizlilik Politikası yenibenlik.com internet sitesinde ilan edilecektir. Gizlilik Politikası’nın en güncel haline yenibenlik.com adresinden sürekli olarak ulaşmanız mümkündür. İşbu Gizlilik Politikası’nın değiştirilmesinden sonra yenibenlik.com hizmet ve/veya uygulamalarını kullanmaya devam etmeniz halinde yapılan değişiklikleri kabul ettiğiniz varsayılır.

Site gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesinin veya yetkisiz kullanımı veya üçüncü bir kişiye ifşasının önlemesi için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.

Her üye işbu hizmeti kullanarak veya web sitesini ziyaret ederek, işbu gizlilik ve politikası hüküm ve şartlarını kabul etmiş sayılacaktır.