ZEYNEP ATEŞ

Lisans - Çankaya Üniversitesi
Yüksek Lisans - Hacettepe Üniversitesi

ZEYNEP ATEŞ kimdir?


Uzmanlıkları

Yeti̇şki̇n Terapi̇si̇, Davranışçı Bi̇li̇şsel Terapi̇, Kaygı Bozuklukları, Depresyon, Okb, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Depremden Etki̇lenenlere Ücretsi̇z Danışmanlık, Stres, Lgbti̇̇+, Kültürel Azınlıklar, Kayıp ve Yas


Hakkında

Çankaya Üniversitesi Psikoloji Bölümünü 2016 yılında tam burslu şekilde ve bölüm birincisi olarak tamamladım. Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programına başladım ve 2019 yılında mezun oldum. Yüksek lisans kapsamında Bilişsel Davranışçı Terapi ekolünde süpervizyon sürecimi tamamladım ve bu ekolde psikoterapi hizmeti vermeye devam etmekteyim.

Lisans eğitimim sonrası insan ticaretini önlemeye yönelik çalışan bir sivil toplum kuruluşunda gönüllü olarak çalıştım ve farkındalık artırmaya yönelik çalışmalara destek verdim. Yüksek lisans sürecimde ise sığınmacılar ve göçmenlerle çalışan bir sivil toplum kuruluşunda 3 yıl boyunca psikolog ve uyum asistanı olarak çalıştım ve bu süreçte bireysel psikolojik görüşmeler yapmakla birlikte psiko-sosyal destek çalışmalarını da yürüttüm. Yüksek lisans tezimde psikolojik travma, travma ile ilişkilendirilen değişkenler ve etkileri üzerine çalıştım. Çalışmış olduğum alan sebebi ile de toplumsal cinsiyete dayalı şiddete maruz kalan bireyler, göç ve buna bağlı uyum süreçleri, travmatik yaşantılar ve travma sonrası stres, ikincil travma, tükenmişlik gibi konular özellikle ilgilendiğim konular oldu.


Sertifikalar

●Uluslararası Travma Çalışmaları Klinik Düzey Sertifika Programı, World Human Relief (İstanbul Bilgi
Üniversitesi ve New York Uluslararası Travma Çalışmaları Programı Ortaklığı ile), 21 Ocak- 30 Nisan 2021
(48 saat).

● Aile ve Evlilik Terapisi 2. Düzey Eğitimi, Başkent Psikoloji Atölyesi, 3-7 Mart 2021 (39 Saat) // Eğitmen: Prof.
Dr. Hürol Fışıloğlu.

● Aile ve Evlilik Terapisi 1. Düzey Eğitimi, Başkent Psikoloji Atölyesi, 19-23 Ağustos 2020 (40 Saat) // Eğitmen:
Prof. Dr. Hürol Fışıloğlu.

●Travmatik Yaşantısı Olan Kişilerle Çalışmanın Temel İlkeleri ve Müdahale Teknikleri, Carpe Diem Bireysel ve Kurumsal Gelişim Hizmetleri, Ankara, Aralık 2018 (4 Oturum) // Eğitmenler: Doç. Dr. Sedat Işıklı & Klinik Psk. Dr.Çağay Dürü.

950 ₺ / seans

Uygun Tarihler


Görüşme için uygun saatler

Seans süresi 50 dakikadır.


    Seçtiğiniz günde randevu alabileceğiniz uygun bir saat bulunmuyor.

Terapistimizle tanışmak için ücretsiz görüşme yapabilirsiniz.
Depremden etkilenen kişilere özel ücretsiz seanslar.
Kurumsal indiriminiz varsa kupon kodunu girerek indirimli fiyatları görebilirsiniz.
Close