Ezgi Trak

Lisans - Boğaziçi Üniversitesi
Yüksek Lisans - Hacettepe Üniversitesi
Doktora - Hacettepe Üniversitesi

Ezgi Trak kimdir?


Uzmanlıkları

Yeti̇şki̇n Terapi̇si̇, Şema Terapi̇, Davranışçı Bi̇li̇şsel Terapi̇, Kaygı Bozuklukları, Depresyon, Okb, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Öfke Kontrolü, Somati̇k Beli̇rti̇ler ve Ağrı, Stres, Özgüven, Yeme Bozuklukları, Ki̇şi̇li̇k Bozuklukları, Davranış Bozuklukları, Lgbti̇̇+, Kültürel Azınlıklar, Kayıp ve Yas


Hakkında

Galatasaray Lisesi’nden 2007 yılında mezun oldum. Lise eğitimimin bir yılını AFS değişim programıyla Belçika'da Lycée Catholique de Martin V'te tamamladım. 2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'ne başladım. 2009 yılında eğitimime Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde devam etmeye karar verdim ve 2013 yılında bu bölümden mezun oldum.

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ve İnsan Kaynağını Geliştirme Vakfı işbirliği ile yürütülen Düzensiz Göç Programı Projesi’nde bir yıl Afrikalı göçmenlerle çalıştıktan sonra, 2014 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde klinik psikoloji yüksek lisansı yapmaya ve araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladım. 2016 yılında Prof. Dr. Müjgan İnözü Mermerkaya danışmanlığında hazırladığım, ebeveyn tutumları ve romantik ilişkilerdeki bağlanma örüntülerinin romantik ilişki ve partner temalı obsesif-kompulsif bozukluk semptomları ile ilişkisini incelediğim yüksek lisans tezimi sunarak Hacettepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nı tamamladım.

2016 yılında Hacettepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Doktora Programı'na başladım. Yüksek lisans ve doktora eğitimlerim sırasında Doç. Dr. Sait Uluç ve Prof. Dr. Müjgan İnözü’den bilişsel-davranışçı terapi, Prof. Dr. Ferhunde Öktem'den ise çocuk ve ergenlerle psikoterapi süpervizyonları aldım. Hacettepe Üniversitesi Psikolojik Danışma Birimi'nde staj yaparak üniversite öğrencileri ve çalışanları ile psikoterapi uygulamaları yaptım. Psikolojik sorunların etiyoloji ve tedavilerine ilişkin araştırma projelerinde görev aldım, akademik dergilerde yayınlar yaptım ve uluslararası akademik konferanslarda bildiriler sundum. Doktora eğitimim sırasında Tübitak 2211-A Doktora Bursu aldım ve Tübitak 2224-A Yurt Dışı Bilimsel Etkinliklere Katılma Desteği'ni almaya hak kazandım. Hacettepe Üniversitesi’ndeki eğitimlerimin yanı sıra 2019 yılında Prof. Dr. David Clark’ın Obsesyonlar ve Kompulsiyonlar ile ilgili çalışma grubuna katıldım. 2020 yılında ise Prof. Dr. Gonca Soygüt Pekak’tan Şema Terapi Temel Eğitimi aldım.

2023 yılında obsesif-kompulsif eğilimlerin COVID-19'a yönelik kaygılar ve hijyen davranışları ile ilişkisini boylamsal bir araştırma deseniyle incelediğim doktora tezimi savunarak Hacettepe Üniversite Klinik Psikoloji Doktora Programı'nı tamamladım ve doktor ünvanını aldım. Şu anda Dr. Sevinç Göral Alkan ile şema terapi süpervizyonuna devam ediyorum. Psikoterapi uygulamalarımda şema terapi yaklaşımını kullanıyorum.

E-posta: ezgitrak@outlook.com


Sertifikalar

Şema Terapi Temel Eğitimi (ISST), Eğitmen: Prof. Dr. Gonca Soygüt Pekak (2020)
Şema Terapi Süpervizyonu (ISST), Süpervizör: Dr. Sevinç Göral Alkan (2022-2024)
Şema Mod Çalışmalarında Yaşantısal Tekniklerin Kullanımı (ISST), Dr. Esra Ersayan (2023)

1800 ₺ / seans

Uygun Tarihler


Görüşme için uygun saatler

Seans süresi 50 dakikadır.


    Seçtiğiniz günde randevu alabileceğiniz uygun bir saat bulunmuyor.

Terapistimizle tanışmak için ücretsiz görüşme yapabilirsiniz.
Depremden etkilenen kişilere özel ücretsiz seanslar.
Kurumsal indiriminiz varsa kupon kodunu girerek indirimli fiyatları görebilirsiniz.
Close