Merve Cesur Atintaş

Lisans - Ankara Üniversitesi
Yüksek Lisans - Ankara Üniversitesi
Doktora - Ankara Üniversitesi

Merve Cesur Atintaş kimdir?


Uzmanlıkları

Çocuk ve Ergen Terapi̇si̇, Yeti̇şki̇n Terapi̇si̇, Psi̇kodrama, Davranışçı Bi̇li̇şsel Terapi̇, Bi̇polar Bozukluk, Gestalt Terapi̇, Oyun Terapi̇si̇, Kaygı Bozuklukları, Depresyon, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Öfke Kontrolü, Somati̇k Beli̇rti̇ler ve Ağrı, Depremden Etki̇lenenlere Ücretsi̇z Danışmanlık, Stres, Özgüven, Yeme Bozuklukları, Kayıp ve Yas, Uyku Bozuklukları


Hakkında

2012 yılında Ankara Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldum. Aynı sene Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimime başladım. Yüksek lisans eğitimim süresince Bilişsel Davranışçı terapi eğitimi ve süpervizyonu aldım. Yüksek lisans eğitimimi "Alkol Bağımlılarının Eşlerinde Evlilik Uyumu ve Depresyon, Stres, Kaygı belirtileri" konulu tezim ile 2015 yılında tamamladım.

Aynı sene Ankara Üniversitesi'nde Klinik Psikolojide doktora eğitimime başladım. Doktora eğitimim içerisinde süpervizyon altında hem Bilişsel Davranışçı Terapi hem de Gestalt Terapi yaklaşımı ile yetişkin danışanlarla, Yönlendirmesiz Oyun Terapisi yaklaşımı ile çocuk danışanlarla ve aileleriyle çalıştım. Doktora eğitimimi "kronik hastalığı olan bireylerde psikolojik büyüme ve uzamış yas" konulu tezimle 2022 yılında tamamlayarak Klinik Psikolog Doktor ünvanını aldım.

Yüksek lisans ve doktora eğitimim süresince Ankara Üniversitesi Psikoloji Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak çalıştım.

Lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimlerim sırasında Ankara Üniversitesi Psikiyatri Kliniğinde, Otizm Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde, özel kliniklerde staj yaptım. Bir anaokulunda bir yıl süre ile psikolog olarak görev yaptım ve 3-6 yaş çocukları ve aileleri ile görüşmeler yaptım. Eğitimlerim sırasında pek çok seminere, ulusal & uluslararası kongreye katıldım ve gönüllülük projelerinde görev aldım.

Klinik psikoloji alanında ulusal ve uluslararası düzeyde bildirilerim ve yayınlarım, psikodrama alanında kitap bölümü çevirilerim ve psikoterapi alanında bir kitap bölümüm bulunmaktadır.

2016 yılında Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsünde Psikodrama eğitimime başlayarak 2018 yılında Psikodrama Asistanı oldum. 2018 yılından bu yana Psikodramada ileri aşama eğitimime devam etmekte olup tez aşamasındayım. 2018 yılında süpervizyon altında "Kaygılarım ve Umutlarım" konulu Psikodrama Yaşantı Grubunu yönettim, "Romantik İlişkiler" konulu Psikodrama Yaşantı Grubunda ise yardımcı yöneticilik yaptım. 2019 yılında Sokak Çocuklarıyla Psikodrama başlıklı gönüllü projede yer aldım.

Psikoterapide psikodrama tekniklerinden yararlanıyor ve "beden duyumlarımızın ve eylemin" farkındalığımıza ve iyileşmemize etkisini önemsiyorum.

Deneyimsel Oyun terapisi eğitimi aldım ve bu alanda uzman isimlerden süpervizyon alarak oyun terapisi uygulamaya başladım.

Halen online olarak yetişkinlere psikoterapi hizmeti vermekteyim. Yetişkinlerle olan terapi yaklaşımımda Bilişsel Davranışçı Terapi ve Gestalt terapi yaklaşımlarından yararlanmaktayım.

Ayrıca ebeveynlere emzirmeyi sonlandırma, tuvalet eğitimi, kardeşlik, okula alışma, kriz durumlarında duygu düzenleme ve diğer ihtiyaç duydukları konularda danışmanlık yapmaktayım.

Türk Psikologlar Derneği, Abdülkadir Özbek Psikodrama Derneği ve Klinik Psikoloji Araştırmaları Derneği üyesiyim.

Evli ve iki çocuk annesiyim.


Sertifikalar

* Deneyimsel Oyun Terapisi 2. Düzey Eğitimi (2020)- Byron Norton ve Nilüfer Devecigil, Psikoloji İstanbul Danışmanlık Eğitim ve Araştırma Merkezi.
* Deneyimsel Oyun Terapisi 1. Düzey Eğitimi (2019)- Nilüfer Devecigil, Psikoloji İstanbul Danışmanlık Eğitim ve Araştırma Merkezi.
* Psikodrama İleri Aşama Eğitimi (2018-halen) – Bircan Kırlangıç Şimşek, Dr. Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü, Ankara.
* Psikodrama Temel Aşama Eğitimi (2016-2018) – Bircan Kırlangıç Şimşek, Dr. Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü, Ankara.
* Aile ve Evlilik Terapisi 1 ve 2. Seviye Eğitimleri (2014) – Hürol Fışıloğlu, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, SEM.

1200 ₺ / seans

Uygun Tarihler


Görüşme için uygun saatler

Seans süresi 50 dakikadır.


    Seçtiğiniz günde randevu alabileceğiniz uygun bir saat bulunmuyor.

Terapistimizle tanışmak için ücretsiz görüşme yapabilirsiniz.
Depremden etkilenen kişilere özel ücretsiz seanslar.
Kurumsal indiriminiz varsa kupon kodunu girerek indirimli fiyatları görebilirsiniz.
Close